«Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής» Πρόγραμμα Λάρισας

Κυριακή 21 Ιουνίου

Κεντρική Πλατεία
Ώρα έναρξης 19:15
– «Oρχήστρα Δ. Μητρόπουλος» Λάρισα
– «Swinging Τyranxas» Λάρισα
– «Gojam Group» Αθήνα
– «Sleepin Pillow» Θεσ/νίκη
– «Lise Dres» Δανία

Όχθη Πηνειού
Ώρα έναρξης 19:30
– «Parafiestas» Λάρισα
– «Hidden in the Basement» Λάρισα
– «Laissez Faire» Θεσ/νίκη
– «The Meanie Geanies» Αθήνα
Side Events:
19:00 εικαστικό εργαστήρι “ΕΡΓΑΝΗ”

Pantheon Plaza
Ώρα έναρξης 19:15
– «Aντίθεση (Alpha crew)+ dj Cron» Λάρισα
– «Moca Juniors Soundsystem» Θεσ/νίκη
– «Roots&Routesdance crew» Γερμανία
– «Λίνος, Oπλιστής και Eπίλεκτος» Πρέβεζα
– «Sifu VERSUS» Θεσ/νίκη
Dj set after party : dj Ten (Hip Hop, Funk, Breakbeat), dj Sotos P (Trip Hop Break)
Pantheon Side Events
12:00 «Roots&Routes dance workshop»
17:00 «Crazy dance flutes»

Αρχαίο Θέατρο
Πεζόδρομος Παπαναστασίου & Βενιζέλου
Ώρα έναρξης 19:00
– Street Performance «Crazy Dancing Flutes»

Δευτέρα 22 Ιουνίου

Κεντρική Πλατεία
Ώρα έναρξης 19:15
– «Concerto Piccolo» Βόλος
– «Diminuita the Swing Trio» Αθήνα
– «Electrobalkana» Αθήνα
– «Imam Baildi soundsystem» Αθήνα
– «Encardia» Αθήνα

Όχθη Πηνειού
Ώρα έναρξης 20:30
– «Blues Trackers» Λάρισα
– «Τhe Jacks» Βόλος
– «Jah love Maria» Λάρισα
Side Events:
19:00 εικαστικό εργαστήρι “ΕΡΓΑΝΗ”

Pantheon Plaza
Ώρα έναρξης 19:30
– «Ekotiger» Βόλος
– «Lumiere Brother» Αθήνα
– «The Fuzzy Nerds» Ιωάννινα
– «Fuse Factory» Ελβετία
Dj set after party: Cebit (live electro, trip hop), Dj Nemo (ambient electronica)
Pantheon Side Events
12:00 «Concerto piccolo» (quarteto εγχόρδων )
17:00 «Κουιντέτο Χάλκινων Πνευστών»

Πλατεία Μητέρας
με τη συνεργασία του Hello Mammy
Ώρα έναρξης 21:00
– «Συμφωνική Ορχήστρα Νέων Δήμου Λαρισαίων»

Τρίτη 23 Ιουνίου

Κεντρική Πλατεία
Ώρα έναρξης 20:30
– «Eλλήνων Ανάμνησις» Λάρισα
– «Mέλπις» Βόλος
– «Αλιστράτα» Αθήνα

Όχθη Πηνειού
Ώρα έναρξης 19:30
– «4 in Fort» Λάρισα
– «Against my Better Judgement» Κατερίνη
– «Innosense» Λάρισα
– «Κarro» Λάρισα
Side Events:
19:00 εικαστικό εργαστήρι “ΕΡΓΑΝΗ”

Pantheon Plaza
Ώρα έναρξης 20:00
– «Lolla Rosso» Θεσ/νίκη
– «81db» Ιταλία
– «Pnoetica» Ιωάννινα
– «63high» Θεσ/νίκη
Dj set after party: dj Sparky (World, Ethnic), Nixfo (Electro, Break)
Pantheon Side Events
12:00 «Dueto» (φλάουτο και κιθάρα )
17:00 «Μεικτά Πολυφωνικά Σύνολα»

Eμπορικό Κέντρο THESSALIA
Ώρα έναρξης 18:00
• Εργαστήρι θεατρικού παιχνιδιού, μουσικής έκφρασης και έκθεση παιδικής ζωγραφικής από το καλλιτεχνικό εργαστήρι «Σκηνοβάτης» και έκθεση παιδικής δημιουργίας.
• Μουσικοθεατρική παράσταση
«Η Μικρή Μέρα» του Χρήστου Κτιστάκη από τη Συμφωνική Ορχήστρας Νέων Δήμου Λαρισαίων και τη Μουσική Σχολή Δήμου Τυρνάβου.